Студенти ВНТУ у пошуках креативного простору


Напередодні початку голосування за проекти «Бюджету громадських ініціатив», редакція «Артинов.Ліверпуль» запитала у студентів ВНТУ, де вони проводять вільний час на території університету і що хотіли б змінити у цьому просторі.

Illustration

Авторка: Аліна Присяжнюк

Матеріал виходить за підтримки Креативного простору «Артинов»

25 вересня, 2019МІСТО, СПЕЦПРОЕКТИ


 • Що таке Креативний простір «Ідея»

  Цьогоріч відбудеться вже п’ятий конкурс «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської об’єднаної територіальної громади». З 64 проектів відібрали 28 великих та 8 малих проектів. До переліку ініціатив, що потрапили на голосування увійшов проект Креативного простору «Ідея».

  Ініціатори пропонують провести благоустрій території між ВНТУ та Вінницьким технічним коледжем, а саме організувати привабливий простір для розвитку молоді. Щоб студенти могли працювати і відпочивати у рідному місті.

  Ліверпуль • Розробник проекту Андрій Піжевський впевнений, що в такому просторі можна буде презентувати цікаві ідеї, спільно їх обговорювати і чути різні думки.

  Ліверпуль


 • Є лише фонтан

  Ми запитали, де ж студенти ВНТУ відпочивають у перервах між навчальним процесом. Відповіді посипалися одна за одною:— Стадіон!— Столова!— У нас на території немає вільного часу, — зауважує старшокурсник, натякаючи на завантаженість під час навчання. — Біля фонтану неможливо всидіти, тому що наші курці не мають совісті.
  Продовжуючи тему паління, Президент студентського самоврядування, Анастасія Мандебура пояснює:— На території університету взагалі заборонено палити, проте не всі студенти добропорядні громадяни. І зараз це стало дуже гострим питанням. Ми вирішуємо ситуацію спочатку за допомогою зауважень, а в разі потреби з правоохоронними органами. Тому що навіть на фонтані — якби він був у гарному стані — неможливо знаходитись — почуваєшся як «їжачок в тумані» через курців та вейперів.

  Ліверпуль


 • Затримуватися на території не хочеться

  Опитані погоджуються, що на території університету відпочивають нечасто. Зазвичай всі зависають поблизу гуртожитків, у пабах.

  — На території затримуватись не дуже хочеться, — зізнається студентка Факультету будівництва Віка.

  Інші студенти навперебій розповідають:
  — Нам не вистачає місця, де просто можна було б посидіти.
  — Взагалі було б добре, якби було більше закритих приміщень, — каже Аліна, студентка ФІТКІ.
  — Якийсь коворкінг зробити. Коворкінгу якраз не вистачає, — продовжує Віка.

  Ліверпуль


 • Якими мають бути зміни — бачення студентів

  Усі бажання та ідеї студентів резюмує Віка з Факультету будівництва:

  — Вільний простір, де можна посидіти. З чайничком, щоб чайочок зробити. Де можна провести кофі-брейк. Можливо, доступ до інтернету, стаціонарний комп’ютер. Принтер не завадив би, але це я вже губу розкатала, — сміється Віка. Аліна продовжує ідею Віки:
  — Взагалі було б непогано, якби було приміщення з мультимедійною дошкою, де можна проводити зустрічі.

  — Принтер для якихось протоколів. Часто є необхідність щось надрукувати. Щось не так зробили — принесли документ, передрукували на компі, і одразу заново роздрукували і здали.

  У нас в університеті є багато організацій: BEST, Enactus, СтС. Але нас немає куди діти, для цього постійно шукають приміщення. Зазвичай ми ходимо аудиторіями та питаємо, де вільно. Якби існував окремий простір, типу коворкінгу, для організацій при університеті — було б класно.

  Ліверпуль


 • Куди подіти іноземних гостей

  Президент Студентського самоврядування Анастасія коротко характеризує, як зараз виглядають зустрічі студентів:— У нас, так би мовити, СРСР практично всюди. У деяких аудиторіях зроблений який-неякий ремонт, але це розкіш. Минулого чи позаминулого року ВНТУ все ж отримало спонсорську допомогу від Вінницької міської ради на один кабінет. Там приємно сидіти, є пуфики, тому туди не соромно привести представників іноземної делегації. Нещодавно до нас завітали гості з Китаю, і це виявилося єдиним місцем, куди їх можна було запросити.
  Приміщення, де можна провести збори студради, важко відшукати. Немає просто комфортно влаштованої кімнати зі столиком, стільчиками, яка б приємно виглядала. Мультимедійна дошка або проектор — це було б класно, тому що є багато охочих подивитись фільм. Проектори є на кожній кафедрі, але вони використовуються для навчальних цілей.

  Ліверпуль


 • Не вистачає атмосферної локації

  Анастасія Мандебура певна, що голосування за проект — це, перш за все, можливість допомогти кожному студенту. Створення креативного простору дійсно спонукало б студентів затримуватися на території університету.

  — Якби там відбувалися якісь корисні та цікаві речі — студенти б відпочивали саме там, — в один голос кажуть старшокурсники.

  На факультетах є ініціатори цікавих подій, готові брати на себе відповідальність за організацію. А от простору для цього немає. Молоді люди впевнені, що ніхто б не відмовився від концертів чи перегляду фільмів.

  — У нас навіть є кому виступати там — при університеті існує «Музична Гільдія».
  — Студенти займаються цим зазвичай поза межами університету, але хотілося б щоб це відбувалося тут.
  — Було б зручніше всіх зібрати — далеко йти не треба, всі одразу тут. Якби там могли розташуватись хоча б 50 людей — це було б вже добре.

  — Навіть якщо до нас хочуть приїхати з тренінгами для студентів. Адміністрація заводить їх в зал ректорату, де не дуже студентська атмосфера. Тренінги, типу «Як влаштуватись на роботу», «Як написати проект» треба проводити в розслабленій атмосфері. Саме тоді студенти не бояться спілкуватися та відчувають внутрішню легкість, — завершує Анастасія.

  Ліверпуль • Чи підтримають політехнівці громадську ініціативу

  Біля інформаційного стенду Креативного простору «Ідея» зустрічаємо Олександра та Юру, які цікавляться проектом. Запитуємо в них, де на території університету зазвичай проводять вільний час:
  — На території університету є тільки фонтан і все, — кажуть хлопці. — Вже подавали проект реконструкції фонтану, але виявилося, що він стоїть на такій території, де нічого не можна будувати. Зміни — це завжди прикольно. Якщо за ініціативу треба буде проголосувати — ми тільки за.

  Ліверпуль


 • Бюджет громадських ініціатив: деталі

  Голосування за проекти у рамках конкурсу почнеться 1 жовтня. Реалізація проектів, які переможуть, здійснюватиметься у 2020 році. Закликаємо усіх студентів Вінницького національного технічного університету та Вінницького технічного коледжу долучитися до змін.

  Підтримати кращі проекти можна
  з 1 по 15 жовтня 2019 року в електронному та паперовому виглядах:

  -
  в електронному вигляді можна проголосувати на всеукраїнській платформі «Громадський бюджет Вінниці» та за допомогою терміналів ПриватБанку через картку Приват або номер телефону (який прив’язаний до картки). Ця функція буде доступна в переліку сервісів на терміналах Приватбанку з 1 жовтня 2019 року.

  -
  в паперовому вигляді — в «Прозорих офісах» та 15-ти бібліотеках територіальної громади.

  Кожен мешканець Вінницької міської ОТГ може
  проголосувати за 4 проекти — два великих і два малих.

  Ліверпуль


Ми в соцмедіа