Місце, з якого починається все

Коли ти приїжджаєш уперше до нового міста, тебе зустрічає вокзал. В якому би настрої ти не приїхав — поганому чи чудовому, заспаному чи натхненному, після виснажливої спеки Півдня чи прохолодних дощів Прикарпаття, а можливо, й взагалі під впливом межсезоння, коли погода змінюється тричі на день, тебе зустрічає вокзал — місце, з якого все «тут» починається для тебе у новому місті, і на якому все завершується «тут» для тих, хто подорожує далі, щоби віднайти своє «там»

Illustration

Автор: Олександр Мельник

локація: Креативний простір «Артинов»

2 серпня, 2019ЛЮДИ, СПЕЦПРОЕКТИ


Саме з вокзалу почалася для мене Вінниця у липні 2007-го — і триває вже 12 років. Згодом він став точкою зустрічей та прощань із тими, кого Вінниця подарувала чи відняла у різні роки.

 • Місця, з яких починається місто для вас

  Вокзал — не єдине місце, з якого все починається для новоприбулих. Кожного дня місцем початку для тебе стає твій район, до якого ти прибуваєш одного разу — щоби залишитися на деякий час чи взагалі на десятиліття. Це з нього потім починається щоденна мандрівка на роботу пішки чи шлях до зупинки громадського транспорту. Це з твого району починається безліч зустрічей, які з випадкових можуть перетворюватися на вкрай важливі для твого подальшого шляху життя (як би пафосно на перший погляд це не звучало). Місце місць, «своїх» лавочок у дворах чи улюблених локацій для фото з тих часів, коли ще ніхто не знав слова «селфі»; вуличок, що ведуть в бік Південного Бугу — чи широких вулиць, якими невпинно вирує потік пішоходів чи тягнеться нескінченна вервечка машин. З часом ти починаєш колекціонувати місця й райони, пов'язуючи їх з певним своїм досвідом чи своїми спогадами, своїми здобутками чи поразками, «своїми» людьми і ще безліччю «своїх» подій, речей та деталей.

  Ліверпуль


 • В пошуках «своїх» районів

  У кожного це місце — своє. Та й асоціації з ним — теж свої. «Свій район» — саме так ми вирішили назвати новий цикл наших матеріалів, котрі спільно з Креативним простором «Артинов» ми запускаємо у серпні.

  Мета «Свого району» — розповісти нашим читачам (тобто вам) про цікавих людей, котрі створюють щось корисне, креативне, класне чи просто незвичайне і живуть поруч із вами. Ми звикаємо до них так само, як звикаємо й до району, в якому живемо — і перестаємо помічати риси, котрі в цьому районі та цих людях нам подобаються. 

  Побачити звичні усім Корею, Вишеньку, Привокзальний ринок чи П'ятничани, Сабарів і навіть ДПЗ під незвичним кутом — свого роду challenge для редакції, бо в деяких районах міста ми буваємо лише проїздом чи проходимо повз, поспішаючи у власних справах. 
  Не поспішати. Зупинитися. Помітити. Запитати і почути. Послухати звуки району та історії людей, котрі у ньому живуть. Ми спробуємо це зробити разом із вами. Зустрінемося у вашому районі.

  Ліверпуль


Ми в соцмережах