Liverpool

МАНДРИ | ARTINOV TRAVEL | 08 липня 2019

Мальта чи Кіпр — де відпочивати краще

Оскільки ми вже не один раз з’їздили як на Кіпр, так і на Мальту – можемо порівняти цих два прекрасних острови Середземного моря. Розповідаємо вам, що нас найбільше вражає під час поїздок туди

Великий проти малого

Перша і найпомітніша відмінність між ними – розмір. Якщо Кіпр це досить великий острів, то Мальта – зовсім маленький клаптик землі 60 на 15 км. Громадський транспорт на обох островах досить непоганий, хоча це не ті випадки, коли автобус буде точно-преточно і секунду в секунду за розкладом. І якщо на Мальті пересування не доставить великих труднощів, то в подорожах на Кіпр ми рекомендуємо орендувати автомобілі (як ми і робимо в наших групових подорожах).

Illustration

Вулицями одного з міст Мальти | Unsplash

Пісок чи каміння

Друга важлива особливість — це пляжі. Якщо майже весь Кіпр всіяний чудовими пісчаними пляжами, то для Мальти це досить велика рідкість. Там потрібно бути готовим до того, що засмагати доведеться не на м’якому пісочку, а природно вимитих кам’яних плитах. І хоча піщані пляжі також присутні у великій кількості – інколи треба витратити трохи часу, щоб до них дістатись. Щодо берегової лінії, то на півдні Мальти зустрінете дивовижну картину: обвісні скали заввишки аж 200м.

Illustration

Історія повсюди

Третя відмінність – історико-культурний період, що найбільше представлений. Обидва острови мають дуже древню і багату історію, проте славетні ці країни зовсім різними часами. Кіпр належав до території Греції в найвідоміші її часи – античність. Це представлено археологічними знахідками, амфітеатрами, залишками древніх храмів, деяким з яких понад 5 тисяч років. Також досить цікава історія з розподілом острову на дві країни Кіпр і Республікою Північного Кіпру (визнаної лише Туреччиною, інші країни світу вважають це турецькою окупацією, аналогічно до ситуації з українським Кримом).

Illustration

Країна «Гри Престолів»

Мальтійський же найвідоміший період історії – Середньовіччя. Саме в ті часи там був прославлений Мальтійський лицарський орден. Через відносно невеликий проміжок часу архітектура там збереглась набагато краще від кіпрської, що дає можливість відчути себе героєм «Гри Престолів» (зйомки яких проходили на Мальті).
Звичайно, це — не єдині відмінності між цими принципово різними по культурі, атмосфері та природі країнами. Але обидві вони варті того, щоб ними сповна насолодитись. І ми неодноразово повертатимемось до цих топових для відпочинку країн Середземномор’я.
Сподіваємось, ви з нами? :)

Illustration

Туристична агенція Artinov.Travel регулярно організовує поїздки у різні країни Європи — і вже найближчим часом учасники команди планують подорож до Норвегії. Подробиці можна дізнатися на сторінці агенції.

ДОЛУЧАЙТЕСЯ І МАНДРУЙТЕ

Читайте також:

Liverpool

ПОРАДИ | ЯК ЦЕ ТАК | ОЛЕКСАНДР МЕЛЬНИК

Про відкриті дані та їхнє використання

Liverpool

ПОРАДИ | ЯК ЦЕ ТАК | АЛІНА ПРИСЯЖНЮК

Де та як легально слухати музику онлайн

Liverpool

ЛЮДИ | РОЗМОВИ | АЛЬБІНА КУРБАНОВА

Мости замість стін: дискусія у Вінниці