Артинов 2.0

ВІЗУАЛЬНИЙ АНТИДЕПРЕСАНТ

Влад Головащенко та Катя Бондарець про те, як народилася фотозона у Кінозалі

Матеріал створено в рамках проекту «Артинов 2.0» — циклу історій про кожну з локацій нового Креативного простору

13 березня, 2020 | АРТИНОВ 2.0, ЛЮДИ, ІДЕЇ
На фоні яскравого стінопису фотографуються безліч відвідувачів Креативного простору Артинов, відмічаються в соцмережах та знімають сюжети. Автори арт-проекту розповіли, як за добу до відкриття локації під гуркіт перфораторів та стукіт молотків перетворювали білу стіну на візуальний антидепресант.

Illustration

Коли Артинов був вже «на валізах», власник простору Андрій Піжевський запропонував Владу покреативити на стіні завширшки 5 метрів та заввишки 3,5 м. Зважаючи на стислі терміни, хлопець подумав що не встигне. Але підключилася його дівчина Катя Бондарець і сумніви трохи розвіялися. Зародилася спільна ідея малюнку серед багатьох варіантів ідей, які пропонував Влад. Увечері 31 січня пара вже прямувала в Епіцентр за фарбою і ледь встигли до закриття ТЦ.  

Як початкова ідея перетворилася в суцільну імпровізацію

Попередньо зробили заміри стіни, розробили концепт і взялися за роботу над ескізом. Впродовж трьох годин перемальовували контури з проектора. Але Проектор не змогли розмістити на потрібній відстані, тому розмір малюнку змінився.

— Ми знали, що один в один не вийде зробити. Але так навіть краще, тому що в процесі ми почали імпровізувати, — ділиться Влад Головащенко. — Це були шалені 20 годин без сну. Кінцевого результату не уявляли.

У п'ятницю 31 січня Влад та Катя звільнилися зі своїх основних робіт в 17.00. І до 14.00 1 лютого потрібно було завершити проект. Працювали всю ніч. Поки Влад вимальовував контури на одній частині фотозони, Катя шар за шаром наносила фарбу на іншу.

Зранку, дівчина поїхала на основну роботу, а Влад залишався домальовувати контури. Декілька деталей допрацьовували вже після відкриття протягом 9 годин. 

В процесі роботи картину розглядали понад 20 людей. В останню ніч перед відкриттям тут був конвеєр людей: хтось мив вікна, хтось клав ковролін, а Влад з Катею — продовжували малювати. Загалом на стінопис витратили 10 банок фарби.

Illustration
Illustration

"Креативний простір Артинов відрізняється від інших закладів, а отже і локація мала вийти нестандартною: креативною та яскравою"

Художники про ідею стінопису

Чому обрали саме такий малюнок

Секрет локації в тому, що контури малюнку вкриті люмінесцентною фарбою. Коли проходить movie night і світло у кінозалі вимикають — малюнок світиться.

— Щоб придбати люмінесцентну фарбу, мені довелося дзвонити одному знайомому, щоб він дзвонив іншому знайомому, а той передав її нам з Тульчина об 11 вечора через свого знайомого. Нас врятувало те, що фарба швидко сохне, — сміється Влад.

Фотозона трохи схожа на розмальовку-антистрес, але у кожного малюнок викликає свої асоціації. Хтось бачить тут мандалу, інші помічають ацтеків. Як каже художник,
головне, щоб картина змушувала людей мислити творчо.

Вже під час відкриття пара бачила позитивний фідбек на свою роботу. З загального залу видно яскраві кольори, які привертають увагу відвідувачів і вони заходять та розглядають його.

— Основний фактор вдалого завершення проекту — це підтримка оточуючих. Хтось підбадьорював, хтось схвалював, хтось просто робив свою роботу. Досі не можу зрозуміти, як ми змогли зберегти позитив о 5-й годин ранку. Коли 1 лютого зустрічали тут світанок, ми були щасливі та усміхнені. Працювати було реально легко.

Увесь процес роботи художники зняли на відео, пришвидшили та змонтували. На ньому залишились усі люди, які з'являлись на локації під час виконання. Вийшло 24 хвилини матеріалу. Кінцевий результат — два відео. Одне тривалістю 6 хвилин, інше — 3 хвилини. Пісня, яку наклали на відео, називається Miracle.

— Те, що ми змогли намалювати цю фотозону — це дійсно чудо для нас, — розповідає Катя.

Illustration

Про наступні проекти

Одну зі стін у «старому» Артинові уже прикрашала робота Влада Головащенка — вінницька Вежа. Художник стверджує, що зовсім скоро Вежа повернеться до Артинова знову. Для картини вже навіть обрали стіну. 

Illustration

Інші наші історії

Не вперше та не востаннє ми пишемо про локації, де мистецтво перетинається з глядачем

Illustration

«Я особисто займаюся тим, що шукаю усі вогнегасники»

Про AIR ГогольFest 2019

Як на основній локації міста — заводі «Кристал» — організовані заходи безпеки, чи притаманна Вінниці так звана «містечковість», і яким чином проходить відбір локальних проектів

Illustration

«Мистецтво все лікує»

Про «SUN Територію»

Олександра Венславовська розповідає , якою буде локація нового фестивалю, і чому варто провести свій вікенд на межі міста і лісу замість звичного нам центру

Illustration

«Нам потрібно посилено вчитися»

Про мистецтво

Максим Демський, ГогольFest — про те як не впустити «треш» до культурного простору та змінювати країну на краще

Ми у соцмережах

Залишаймося на зв'язку!