Liverpool

ЯК ЦЕ ТАК | ОЛЕКСАНДР МЕЛЬНИК | 25 червня 2019

Дмитро Деркач, співвласник «Планета Кіно» — про те, як розвивати бренд

Серія зустрічей для бізнесу CREATIVE FOR BUSINESS триватиме в одному з вінницьких коворкінг-просторів упродовж цього літа. Організатори за сприяння Вінницької мерії обіцяють запрошувати різних експертів-практиків, котрі готові поділитися з вінницькими підприємцями власними напрацюваннями та досвідом. Тема брендингу, маркетингу, трохи теорії та інформація щодо брендів, позиціонування, стратегії власного бізнесу — такими будуть основні теми розмов.

Один із перших гостей став Дмитро Деркач — співвласник та топ-менеджер української мережі кінотеатрів «Планета Кіно». У цій мережі зараз — 7 кінотеатрів, і найближчими тижнями буде відкрито найбільший кінотеатр у Києві. 4,5 млн квитків вже продано в мережі, 650 працівників обслуговують інтереси та уподобання українських кіноманів, з яких в офісі працюють лише 80. Дмитро поділився своїм баченням розвитку бренду та розповів про різні цікаві моменти в історії компанії

Навіщо думати про власний бренд із самого початку

— Все починалося з відсутності бренду. З 2008 до 2010 року це був єдиний кінозал, який використовував технологію IMAX, і так усі й називали. Відкриття у Львові та Одесі продовжило асоціюватися із IMAX, так довелося вигадати назву, взяли першу-ліпшу — «Планета Кіно», хоча всередині компанії самі співробітники називали компанію й далі за назвою технології: IMAX. Відтак вийшло, що за 5 років хоча ця технологія була лише у 4 залах із 52, а ексклюзив на неї на українському ринку вже минув, власний бренд компанії не розвивався

Треба розвивати власний бренд і формувати позиціонування та відлаштування від конкурентів. Ми зробили це лише у 2018 році.

Поради для тих, хто працює над продуктом

— Треба створювати wow-продукт, такий, який даж емоції та запам’ятовується. Зз класним продуктом все набагато простіше — менше зусиль на розкрутку, на просування, на маркетинг, нові клієнти будуть активніше приходити. Чим крутіший продукт, тим більше продажів у вас буде.

Не треба однак і заганяти себе у пастку. Продукт слід формувати шляхом поступового вдосконалення. Ми починали з IMAX, далі в нас були звичайні кінотеатри, потім ми почали робити ширші крісла, вдосконалювати зали, запроваджувати додаткові відмінності

Наступним кроком має стати вдосконалення сервісу — адже сервіс теж важливий. «Планета Кіно» продає не просто перегляд кіно (бо ця послуга є в усіх кінотеатрах), а додаткове «щось», котре у кожного глядача своє.

— Інколи вимушені рішення можуть стати джерелом додаткової цінності для вашого клієнта. Переосмислення чогось з послуг, які ви надаєте, може стати джерелом прискорення для вашої компанії

ПОРАДИ ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ПЕРЕТВОРИТИ ПРОДУКТ НА БРЕНД

Про візуальну складову бренду

— Говорячи про бренд, не забувайте, що візуальна частина бренду — це просто класні картинки, але суть бренду набагато ширша та глибша. Сам бренд обрамлює ваш продукт. Бренд в цьому плані можна порівняти з репутацією людини. Дуже часто бренд росте та формується незалежно від вас та вашого бажання. За цим слід стежити особливо ретельно, бо репутацію за 1 день не зміниш. Репутація — це те, що про вас думають інші. Зараз Вінниця перебуває на стадії зміни свого бренду та перегляду власної репутації

Про відмінності як ключ до успіху

— Завжди шукайте відповідь на запитання: Чим ви кращі за інших? Не забувайте, що продукти, які different but not good, то підтягнути такий продукт простіше. Якщо ви чимось відрізняєтеся — це вже круто.

Продаж неунікального товару вимагає від вас детальнішого позиціонування. І якщо у вас продукт поганий і ви не зможете стати іншими, ви не припините існування, але вам доведеться надзвичайно багато зусиль та коштів вкласти у маркетинг. Найкласніша ситуація — коли у вас є відмінності і класний продукт.

Про торгові марки

— Торгові марки можна поділити на ті, про які чули, яких впізнають, яким довіряють (trustmarks) і яких обожнюють (lovemarks). Ті, кого обожнюють (як Apple), можуть продати будь-яку новинку за будь-яких умов. Прагніть стати не просто trademark, а вирости до lovemark.

Про потенційного клієнта

— Не забувайте про персону покупця: це — умовна людина, яка володіє різними віковими характеристиками, уподобаннями, купівельною спроможністю та зацікавленістю у вашому продуктові та ваших послугах. Саме ці люди і заплатять за те, що ви їм пропонуєте.

Фото: CHERDAK

Читайте також:

Liverpool

ПОРАДИ | ЯК ЦЕ ТАК | ОЛЕКСАНДР МЕЛЬНИК

Про відкриті дані та їхнє використання

Liverpool

ПОРАДИ | ЯК ЦЕ ТАК | АЛІНА ПРИСЯЖНЮК

Де та як легально слухати музику онлайн

Liverpool

ЛЮДИ | РОЗМОВИ | АЛЬБІНА КУРБАНОВА

Мости замість стін: дискусія у Вінниці